giełda

Idziemy na studia i zastanawiamy się jaki kierunek będzie dla nas odpowiedni. Od tego zależy nasza przyszłość bo jeśli wybierzemy coś co jest obecnie popularne to szanse na znalezienie pracy są bardzo duże.
Musimy jednak pamiętać o tym że same studia to nie wszystko bo do tego kierunku trzeba się nadawać i tylko wtedy są szanse na to że znajdziemy w przyszłości pracę. Dzisiaj bardzo dużo osób wybiera ekonomie ale później zastanawiają się co oni tak naprawdę będą robić i czy na tym da się coś zarobić?

Studiowanie dla samego papierka nie ma sensu dlatego jeśli już coś wybieramy to niech będzie to coś co daje nam lepszą przyszłość. Mając ukończone studia ekonomiczne można będzie sprawdzić w pracy w finansach i bankowości. Te dwa sektory rozwijają się naprawdę bardzo dobrze i szybko dlatego szanse na znalezienie pracy są bardzo duże. Ekonomiści to ta grupa pracowników która otrzymuję za swoją pracę bardzo dobre wynagrodzenie.

Szukamy pracy

Trzeba pamiętać o tym że to studia wybierane przez wiele osób, a zatem każdego roku kończy takie uczelnie dziesiątki tysięcy osób. To oznacza że są to potencjalni kandydaci na nasze stanowisko pracy. Konkurencja jest naprawdę bardzo duża i tylko te osoby które naprawdę bardzo dobrze znają się na ekonomii mają szanse na prace.
Reszta będzie musiała się zadowolić niższą pensją. Takie są realia że dla wszystkich tych super miejsc pracy nie starczy. Zawsze doceniani są Ci którzy mają zdolności do tego żeby być ekonomistami i dla ich wszystkich drzwi są otwarte. Nie wszystkiego można się nauczyć na uczelni bo często trzeba się z tym po prostu urodzić.

ekonomia

Zapotrzebowanie na nowych ludzi

Rynek szuka nowych ludzi którzy chcą pracować ale również którzy się do tego nadają. Dla nich praca się znajdzie bo przecież bankowość cały czas się rozwija. Potrzebni są ludzie którzy będą przygotowywać analizy kredytowe czy zajmujący się bankowością inwestycyjną. Trzeba mieć świadomość tego że tutaj zadania do wykonania są bardzo trudne dlatego im większa jest wiedza i doświadczenie tym lepiej dla nas osób które szukają po ekonomii pracę. Otrzymanie specjalizacji oznacza że będziemy mieć szanse na pracę.

Możemy mieć specjalizacje ekonomii, ekonometrii, analiz gospodarczych czy inwestycji i finansów. Lista będzie bardzo długa dlatego trzeba się określić czym chcemy się zajmować. Nie ma czegoś takiego że jesteśmy ogólnie wykształceni i wiemy wszystko. Ekonomia to trudne zagadnienie dlatego wybieramy sobie specjalizacje i staramy się zrobić wszystko żeby osiągnąć w niej jak najwięcej się tylko da. Wiedza którą zdobędziemy na studiach jest bardzo ważna i trzeba się do tego przykładać.

Oczywiście później będzie potrzebne doświadczenie ale bez wiedzy doświadczenia się nie zdobędzie bo nie będziemy się nadawać do wykonywania takiego zawodu. Zadanie które jest przed nami jest bardzo trudne ale ma to swoje zalety bo na rynku pozostaje tylko najbardziej wytrwałe i kompetentne osoby które jeśli nie dzisiaj to w przyszłości będą specjalistami ze swojej dziedziny.

Rozpoczynamy pracę

Jeśli dobrze się rozejrzymy to szybko dojdziemy do wniosku że miejsc pracy dla nas jest bardzo dużo. Trzeba tylko wiedzieć czym tak naprawdę może zajmować się ekonomista? Wiele osób kończy studia ekonomiczne ale później nie mają pracy bo nie wiedzą gdzie jej szukać. Dla przykładu ekonomista może zostać agentem ubezpieczeniowym czy nawet pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Lista ofert pracy jest znacznie dłuższa bo może być rzeczoznawcą majątkowym czy nawet urzędnikiem skarbowym który będzie przeprowadzał kontrolę.

czy po ekonomii jest praca

Tak naprawdę pracy po studiach ekonomicznych nie mają te osoby które kompletnie się na tym nie znają i nigdy nie powinny tam pójść. Trzeba najpierw zastanowić się bardzo poważnie nad tym czy to zawód dla nas i czy jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Bardzo często wybierając kierunek studiów nie zanalizujemy wszystkiego i dopiero po jakimś czasie dochodzimy do wniosku że to nie jest zajecie dla nas. Pierwsza praca może nie będzie naszym marzeniem i nie będziemy zarabiać bardzo dużo pieniędzy ale wszystko będzie zależne od tego czy pracujemy u siebie czy u kogoś.

Jeśli zostaniemy pośrednikami w sprzedaży nieruchomości to za każdy sprzedany dom, działkę czy mieszkanie mamy sporą prowizję i im bardziej się do tego nadajemy tym wyższe będą nasze zarobki. Trzeba się rozglądać i sprawdzać jakie oferty pracy na nas czekają bo jest ich naprawdę dużo ale oczywiście nie dla wszystkich miejsc wystarczy. Takie są prawa rynku pracy.

[Głosów:26    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here