5 powodów dlaczego warto zrobić kurs MS Office z certyfikatem

Prawie każda osoba wykonująca pracę biurową zna pakiet MS Office, a przynajmniej Worda. Okazuje się jednak, że zazwyczaj zna się jedynie podstawy. Nie wspominając już o Excelu, który dla większości jawi się jako czarna magia. Warto nauczyć się obsługi tego pakietu, ponieważ jest to przydatne nie tylko w życiu zawodowym, ale także codziennym.

MS Office może być wykorzystywany nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym. Znajomość tego pakietu jest jednym z podstawowych wymogów pracodawców, dlatego lepiej nie oszukiwać w cv, że nasza znajomość pakietu jest bardzo dobra, lecz zapisać się na kurs i nauczyć się z niego korzystać.

Kurs MS Office z certyfikatem

Kurs dostępny w szkole Żak jest skierowany do osób, które znają podstawowy obsługi komputera. Jego celem jest nabycie umiejętności korzystania z pakietu MS Office. Kurs prowadzony jest w formie online i trwa 90 godzin. Po jego ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEiN oraz certyfikat szkoły. Aby się zapisać, należy mieć ukończone 18 lat, posiadać komputer ze stabilnym łączem oraz mikrofonem i słuchawkami.

Zakres kursu Microsoft Office

Podczas kursu uczestnicy uczą się obsługi następujących programów: MS Word, MS Excel oraz MS PowerPoint. A czego konkretnie? Zakresu kursu obejmuje: MS Word – zasady pisania pism i poprawnego formatowania tekstu, tworzenie i edycja tabel, wstawianie zdjęć lub grafiki, sprawdzanie pisowni i gramatyki, przygotowanie do druku, zapis do pliku w różnych formatach, sortowanie tabel, tabele niestandardowe, formuły obliczeniowe w tabelach, grafika, kształty, tworzenie szablonów z użyciem grafiki i fotografii oraz kształtów, stopka, nagłówek, numerowanie, tworzenie spisów treści, okładek, recenzja: śledzenie poprawek, wersji, zabezpieczenia dokumentów, korespondencja seryjna (listy seryjne, nalepki, adresowanie kopert, przygotowywanie danych, tworzenie szablonów pism dedykowanych, zadania dodatkowe; MS Excel – drukowanie, formatowanie komórek, obliczanie formuł za pomocą funkcji logicznych, obróbka danych, operacje na plikach i arkuszach, tworzenie formuł, wykresy, zabezpieczanie arkusza przed modyfikacją danych, zaznaczanie, wprowadzanie i edycja danych, formuły i funkcje w Excelu, zagnieżdżanie formuł, adresowanie względne, bezwzględne, reguły kopiowania komórek, funkcje czasu i daty, operacje na datach, formatowanie komórek, formaty specjalne i niestandardowe, tabele i wykresy przestawne, funkcja wybierz, adres i adres pośredni w przykładach praktycznych, funkcje 3-D, tworzenie nazw komórek i obszarów, import i eksport danych, generator liczb losowych, listy niestandardowe i sortowanie według list, tworzenie prostych makr w Excelu, zadania dodatkowe oraz MS PowerPoint – podstawy tworzenia prezentacji multimedialnych, z użyciem tekstów, grafiki, zdjęć, filmów, nagrań i gotowych motywów graficznych.

Więcej na temat kursu na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs—pakiet-biurowy-office—od-podstaw-do-eksperta–online-.

Czy warto ukończyć kurs MS Office?

Oczywiście, że warto. To podstawowa umiejętność każdego pracownika biurowego. Warto umieć posługiwać się ww. programami nie tylko w pracy. Oto 5 powodów dlaczego trzeba znać MS Office:

  • ogromna przydatność w pracy biurowej
  • duża przydatność podczas nauki (zwłaszcza na studiach)
  • spora przydatność w życiu codziennym
  • kluczowa umiejętność w cv
  • większa pewność siebie na rynku pracowniczym.

Warto podkreślić, że pakiet MS Office przydaje się nie tylko w pracy, ale także podczas nauki, a nawet w codziennym życiu. Chodzi zwłaszcza o MS Excel. Wielu osobom wydaje się, że jest potrzebny tylko w pracy i to nie każdej pracy, podczas gdy przydaje się nawet do codziennych spraw, takich jak kontrola nad danymi dotyczącymi domowego budżetu, przechowywania kontaktów, prowadzenia księgowości czy tworzenia portfela inwestycyjnego.

Najbardziej jednak przydaje się w życiu zawodowym. Jest potrzebny do automatyzacji i ułatwienia pracy, czyli tworzenia formuł, które same przetwarzają wpisane dane i nie trzeba tego robić ręcznie. Znajomość Excela pozwala na formatowanie warunkowe, tworzenie tabel i wykresów, wyszukiwanie danych w bazie. Znacząco usprawnia pracę, przyspiesza ją i ogranicza błędy. Po prostu wpływa na jej efektywność, co jest kluczowe. Znając pakiet MS Office w praktyce, a nie tylko w teorii, będziesz bardziej pewny siebie podczas szukania pracy.

Szkolenia i kursy MS Office, zarówno szkolenia stacjonarne oraz kursy MS Office online znajdziemy również w internetowej bazie szkoleń na https://eventis.pl/szkolenia-kursy/office.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here