Zyskujące na popularności e-fakturowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki program do wystawiania faktur online wybrać? Nie jest to łatwe zadanie. Na współczesnym rynku jest ogromny wybór tego typu programów ale czy wszystkie spełniają w pełni nasze oczekiwania? W przypadku wątpliwości często można skorzystać z pakietów testowych, które pozwolą nam sprawdzić funkcjonowanie danego programu. Ciekawą propozycją jest program do fakturowania wfirma.pl, z którego możemy korzystać za darmo przez 30 dni. Pozwoli nam to dokładnie zapoznać się ze wszystkimi funkcjami programu oraz przyjrzeć się pozostałym ofertą dostępnym na tej stronie.

Wystawianie faktur w formie elektronicznej ma wiele zalet m.in. pozwala uniknąć kosztów związanych z wysyłką tradycyjnej faktury, jest u klienta zaraz po jej wystawieniu, szanse zaginięcia faktury są nikłe, a dodatkowo faktury w tej formie są wygodniejsze w przechowywaniu. Dzięki tym udogodnieniom forma elektroniczna faktury zyskuje coraz więcej zwolenników.

Zarówno w przypadku faktur tradycyjnych jak i elektronicznych, okres ich przechowywania wynosi 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym minął termin płatności podatku. Należy je przechowywać w sposób ułatwiający odnalezienie i identyfikację danej faktury oraz w sposób pozwalający na udostępnienie ich organom kontroli. W tym przypadku mogą nam pomóc programy do wystawiania faktur online, o których była mowa na początku tekstu.

Zastanówmy się jednak czym są faktury online? Według ustawy o podatku od towarów i usług poprzez faktury elektroniczne rozumie się fakturę wystawioną w formie elektronicznej i otrzymaną przez klienta w dowolnym formacie elektronicznym, która zawiera dane wymagane przez prawo. Dodatkowo taka faktura nie wymaga podpisu, jednak użycie tej formy wymaga zgody odbiorcy.

E-faktury stały się pełnoprawnym dokumentem urzędowym za sprawą rozporządzenia Ministra Finansów z 2005 roku. Początkowo bardzo niewielu sprzedawców wystawiało faktury online, jednak z czasem zaczęło się to zmieniać. Aktualnie każdy z nas miał do czynienia z tego typu fakturą, która ciągle zyskuje na popularności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here